Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

Charakterystyka wag używanych w aptekach

W aptekach i w całej branży farmaceutycznej precyzja jest bardzo istotna. Istotnym jest precyzyjne odmierzanie składników medykamentów, preparatów i środków, jakie mają za zadanie uzdrawiać ludzi, a nawetocalić im życie. Dlatego też dokładne określanie masy składników jest tak ważne.

waga apteczna
Source: www.wagi-elektroniczne.pl
Jeszcze całkiem niedawno farmaceuci dokonywali tego typu pomiarów używając prostych wag szalkowych. Były one dokładne i staranne.

Zainteresował Cię ten post? To znakomicie, ponieważ oryginalny wpis posiada podobne dane do prezentowanych.

Aczkolwiek wymagały sporego skoncentrowania od osoby korzystającej z niej i czujności, a z tym nieraz bywało różnie. Rezultaty tego mogły być ciężkie. Oprócz tego czas odczytu wyników ważenia był raczej długi.

Skonstruowano wobec tego i wprowadzono do obiegu wagi elektroniczne przeznaczone do pracy w farmacji. Stały się one w krótkim czasie bardzo znane. Praca z nimi jest tak samo precyzyjna jak z ich poprzedniczkami, jednak uległa znacznemu skróceniu.

Sklep internetowy posiada przeróżną ofertę, wśród których są wagi apteczne. Są wśród nich także modele wyposażone w specjalną osłonę lub szafeczkę, która posiada wykorzystanie przeciw podmuchowe. W ofercie znajdują się produkty słynnych europejskich producentów, firm: OHAUS, AXIS oraz RADWAG (sprawdź w naszym sklepie).

Na wyjątkową uwagę zasługuje waga apteczna do proszków. To nowe urządzenie o osobliwym wyglądzie. Jest wyposażona we wspomnianą już szafkę zabezpieczającą ważone substancje przed rozdmuchaniem. Jest zaopatrzona w działkę odczytową d=1 mg i szalkę o średnicy 120 mm. Kolejnym jej walorem jest wyświetlacz lcd. Poza tym, to rzeczywiście solidne urządzenie, perfekcyjnie nadające się do realizowania szczegółowych pomiarów.

Kolejnym cennym polecenia urządzeniem oferowanym przez sklep internetowy jest waga apteczna do płynów. To urządzenie dedykowane pracy w aptekach, znakomite do ustalenia wagi zarówno płynów jak i proszków. Sposobność realizowania pomiarów na obu typach substancji czyni to urządzenie takim oszczędnym. Działka odczytowa wynosi d=1/10 mg, a szalka 128 x 128 mm nierdzewna. Następnym atutem jest nowoczesny i estetyczny wygląd.

Wszystkie wagi dedykowane do aptek proponowane przez sklep możliwe są do kupna z legalizacją.
Author: A.Z.