Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

Co należy wykonać przed zgłoszeniem notebooka do naprawy?

Coraz częściej codziennie korzystamy z różnego rodzaju urządzeń elektronicznych i niestety przez to nieprzerwane eksploatowanie narażone one są na awarie sprzętowe i oprogramowania. W takim wypadku potrzebne okazuje się odstawienie sprzętu do specjalisty, jednak często powiązane jest to ze swego rodzaju strachem – czy nie wykasują moich plików, czy będę mieć na notebooku zainstalowane aplikacje, które posiadam na nim w tym momencie?
Po to, by temu zaradzić, przed zgłoszeniem do fachowca, zalecane jest się zabezpieczyć.

Laptop i filiżanka kawy
Author: Epicantus
Source: http://www.flickr.com
Pytanie o to, jakie fakty spisać specjalistom, których serwis komputerowy zamierzamy nawiedzić, musi zadać sobie każdy użytkownik komputera przed tym, jak pozostawi swój sprzętu do naprawy. Sprawne poprawienie działania oprogramowania komputerowego i ograniczenie czasu naprawy jest możliwe właśnie dzięki dobrej rozmowie w komunikacji pomiędzy serwisantem a klientem. Komputery to dość złożone urządzenia, ze względu na to mogą ulec awarii na wiele sposobów. Im większa ilość zgromadzonych informacji (typu przyuważone symptomy, od jak dawna pojawia się kłopot, jaka może być podejrzewana przyczyna usterki, czy awaria wystąpiła w trakcie działaniu na komputerze, czy problem przejawiał się wcześniej, czy pojawiały się jakieś niepokojące wyskakujące okienka). Spisanie lub przekazanie tych informacji serwisantowi może przydać się w błyskawicznej naprawie usterki - doczytaj tu.

Miejmy w świadomości, że zadaniem jest to, żeby serwis system telekomunikacyjny komputerowy doprowadził urządzenie do stanu sprzed uszkodzenia, ale może zdarzyć się, że w trakcie tego usuwania usterki zostaną nie do odzyskania dane lub uporządkowania. Żeby temu zapobiec w przypadku, gdy komputery pomimo usterki włączają się, ich właściciele powinni wykonać parę czynności.Powiązany artykuł - strefakas.pl

biurko
Author: geishaboy500
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze, zanotujmy swoje hasła do forów, skrzynek e-mailowych, serwisów internetowych. W miarę możliwości zgrajmy także istotne pliki z komputera na nośnik zewnętrzny (pendrive, płyta CD, dysk zewnętrzny, a nawet karta pamięci, smartfon). Unikniemy wówczas utracenia istotnych dokumentów, fotografii lub ulubionej muzyki. Komputery muszą być też pozbawione różnych nośników z napędu, podłączonych pamięci flash, ponieważ serwis komputerowy jest miejscem, gdzie mają możliwość się w czasie naprawy zawieruszyć.