Co prawdopodobie może łączyć mieszkanie, teatr, sale koncertową i imprezę? Wszystkie owe strefy potrzebują profesjonalnego i najlepszej jakości oświetlenia

Jeśli myślimy o dużych imprezach koncertowych czy kulturalnych, nieczęsto dostrzegamy oświetlenie imprez. A to duży lapsus. Bez tego nie byłoby jakichkolwiek dyskotek ani wystąpień cenionych muzyków na stadionach.
Oświetlenie imprez przez ostatnie kilka lat przeszło totalną przemianę. Innowacyjność i technologia wślizgnęły się w tę gałąź. Dziś w większości przypadków realizatorzy używają lampy spot i reflektory LED. Lampy spot to lampy punktowe używane do podkreślenia jakiś konkretnych detali, rzeczy lub osób. Nierzadko stosowane są na ekspozycjach lub przy oświetleniu scen. Niektóre mają rączki i można wtedy wybierać co mają oświetlać. Jedynym ich minusem jest dosyć nieduże nasilenie światła. Może to powodować potrzebę zastosowania dodatkowego oświetlenia, żeby stuprocentowo otrzymać zamierzony efekt.


Łódź
Author: Martin @pokipsie Rechsteiner
Source: http://www.flickr.com


Reflektor LED jest bardzo popularny. Podłożem ich światła są diody. Reflektor LED nie nagrzewa się tak jak tradycyjnażarówka, co jawi się jego dużą cechą dodatnia. Jest energooszczędny, a także niesłychanie żywotny. Te dwa ostatnie punkty mogą być ogromną i pozytywną przeciwwagą do jedynego mankamentu tych reflektorów, a zatem ich ceny.
Jeżeli jednakże spojrzymy na to, przez jaki okres będzie nam służyć zużywając mniej prądu, cena przestaje być wadą, ponieważ rozmywa się w podliczeniu ogólnego wydatku pieniędzy. Reflektor LED produkuje iluminację ciepłe i chłodne, a to również trzeba brać pod uwagę wybierając odpowiedni sprzęt.