Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

Czy każdy może pracować jako komornik?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest nadzwyczaj bezproblemowa i brzmi ona „nie”. Nie każdy może wykonywać pracę jako komornik, bowiem do tego typu pracy potrzeba nie jedynie właściwych umiejętności lub wykształcenia lecz także pewnych skłonności psychicznych i cech osobowościowych. Pozwolimy sobie jednak nieco bardziej przybliżyć ten ciekawy temat.


komornik sądowy w pracy
Author: National Assembly for Wales
Source: http://www.flickr.com
Komornik jest to urzędnik społeczny, jaki pracuje przy sądzie rejonowym i zajmuje się roszczeniami cywilnymi. Niemniej jednak wśród jego obowiązków znajdują się też inne rzeczy, na przykład niejeden komornik z Wrocławia zajmuje się tworzeniem spisu inwentarza albo realizowaniem protokołu stanu faktycznego przed zapoczątkowaniem procesu w sądzie. Według uzgodnionych zasad komornikiem zdoła zostać osoba, jaka ma obywatelstwo polskie, ma skończone 26 lat, cieszy się idealną, wręcz nieskazitelną opinią oraz zachowuje wszechstronną zdolność do czynności prawnych. Osoba taka nie powinna być też karana czy podejrzana o popełnienie jakiegoś przestępstwa.

By pracować jako komornik trzeba ukończyć wyższe studia magisterskie na kierunku prawa, i także przebyć aplikację komorniczą i bezproblemowo zdać egzamin. Później osoba taka musi przepracować chociaż dwa lata w zakresie asesora komorniczego, dopiero po tym czasie zdoła ona w pojedynkę objąć funkcję komornika. Dla zainteresowanych: komornik sądowy z Wrocławia

Chociaż wykształcenie oraz kwalifikacje to jeszcze nie wszystko. Fach komornika nie jest łatwy, nierzadko może być nawet całkiem niebezpieczny, bowiem komornik ma do czynienia z wieloma rozlicznymi ludźmi, w tym z dłużnikami, którzy mogą czuć się pokrzywdzeni przekazanym werdyktem sądowym.


biuro komornika sądowego
W poniektórych sytuacjach komornik zdoła więc spotkać się z rozlicznymi rodzajami agresji lub innymi nieprzyjemnościami.

Jeżeli dalej ciekawi Cię to zagadnienie, to odwiedź witrynę (http://www.workservice.pl/praca/produkcja/gliwice/) a tu z pewnością znajdziesz mnóstwo danych na ten wątek.

Powinien więc znamionować się spokojem i przezornością, nie może to być osoba buntownicza czy kłótliwa. Komornik musi wywiązywać się z wszelkich powierzonych mu zadań, bowiem za swoją pracę odpowiada przed swoimi kierownikami. Wobec tego niezależnie od sytuacji zawsze musi „robić swoje”, nawet jeśli nie zawsze jest to łatwe.