Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

Czy niedobrze działający sprzęt komputerowy to już znaczny powód do zmartwień? Niekoniecznie! Sprawdź jak możesz ulepszyć jego działanie

Dosyć często użytkownicy laptopów skarżą się na wolną pracę systemu. Z reguły początkowe okresy użytkowania przebiegają bardzo dobrze jednakże z biegiem czasu laptop zaczyna coraz wolniej pracować.


Czasami starczy parę prostych zabiegów, żeby polepszyć pracę komputera. Jeżeli Twój laptop wolno pracuje, to niekoniecznie oczekuje na ciebie naprawa laptopów, której adres znajdziesz pod tym linkiem. Czasami starczy trochę właściwych technik, ażeby było dobrze. Zapraszam do lektury tego krótkiego poradnika.

komputery
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Na samym początku proponuje zacząć od oczyszczenia rejestru i odszukania szkodliwego oprogramowania. W internecie można pobrać całkowicie za darmo tego rodzaju programy są to tzw. cleanery, jakie jak ich angielska nazwa określa oczyszczają nam komputer. Jak laptop niezbyt szybko pracuje musimy tylko wykonać szybki skan tego rodzaju programem (z reguły trwa to 2-3 minuty), aby przekonać się czy ewentualne robaki nie ograniczają pracy. Programy posiadają także funkcję usuwania wyszukanych zagrożeń, więc wynik będzie na pewno pozytywny. Następną ważną rzeczą na, jaką powinniśmy zwrócić uwagę jest wolna przestrzeń na dysku twardym. Jeśli dysk będzie zapełniony laptop także może zbyt wolno pracować.

W tego rodzaju sytuacji korzystnie zlikwidować niepotrzebne informacje z dysku bądź ponagrywać je na nośniki typu płyty cd/dvd albo zgrać na pendrive. Laptop z wolną przestrzenią obliczeniową na pewno będzie pracował zdecydowanie szybciej. Trzecią ważną kwestią jest ustawienie programów włączanych w czasie auto-startu komputera. Jak zbytnio dużo programów będzie włączać się razem ze startem komputera może okazać się, że laptop wolno pracuje i bardzo powoli się uruchamia. Wystarczy prześledzić programy, które mają zaplanowane uruchomienie i zaprogramować ręczne uruchamianie tych, z jakich nie korzystamy na co dzień.


Po takiej weryfikacji może okazać się, iż na dziesięć programów, jakie uruchamiają się gdy włączam komputer my tak naprawdę codziennie wykorzystujemy dwa. Stosowanie tych trzech nieskomplikowanych zasad powinno znacznie zwiększyć pracę laptopa.

Jak widać, nie jest to takie trudne. Jednak, jeśli faktycznie te sposoby nie zadziałają to czeka cię pogotowie komputerowe. W takich miejscach, jak ta strona, na pewno problem twojego komputera będzie odpowiednio zdiagnozowany.

Zaintrygował Cię niniejszy artykuł? Jeżeli tak, to sprawdź także uwagi z www, ponieważ one również dotyczą tej tematyki.

W każdym dużym mieście wyszukasz takie miejsca, a więc Warszawa, Gdynia czy Gdańsk zapewniają taką dostępność.