Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

Czym jest tzw. przełącznik sieciowy?

Sieciowy przełącznik jest to narzędzie, jakie służy do przekazywania ramki pomiędzy segmentami sieci z równoczesnym doBorem gniazda przełącznika, na jaki jest ona przekazywana.


Switch jest to narzędzie bardzo istotne dla prawidłowego oraz efektywnego funkcjonowania sieci, stąd każdy administrator sieci, szczególnie służbowej, winien orientować się w jego wartościach oraz przeznaczeniach.


Gdy switche będą w ogromniejszej liczbie złączone ze sobą, mogą stworzyć niezwykle dużą liczbę wykonalnych kombinacji. Zwięźle powiedziawszy, to niezwykle przydatne, wydajne i zaawansowane technologicznie urządzenie, jakie znajdzie użycie w wielu rozwiązaniach sieciowych, zarówno w niewielkich firmach, jak także większych korporacjach.


prezentacja nowoczesnej drukarki
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Wybierając właściwy dla wymogów klienta switch, powinno się kierować baczność na kilka kluczowych czynników, które mają dość duży wpływ na wartość sprzętów i ich działanie. Na pewno powinniśmy kierować uwagę na konstrukcję przełącznika.

Jeśli ten wątek jest dla Ciebie ciekawy, to kliknij tu - to polecana strona internetowa, która też zawiera intrygujące informacje.

Fundamentalna będzie tu liczba portów, także jakość wykonania obudowy (wytrzymałość). Jeżeli klient ma w planach połączenie z sobą dużej ilości sprzętów sieciowych, wówczas powinniśmy zainwestować w switch o jak największej liczbie gniazd. Tak zwane przełączniki inteligentne posiadają więcej możliwości konfiguracyjnych, dzięki temu użytkownik jest w stanie dobrać je do własnych indywidualnych priorytetów. Zaś w największym stopniu profesjonalną możliwość stanowią na pewno przełączniki zarządzane.


Umożliwiają one klientowi wdrażanie wielu różnych konfiguracji, tak ażeby narzędzie było stuprocentowo dobrane do konkretnych wymogów. Przeważnie opcje te mogą być zmieniane przez przeglądarkę.