Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

Czym są czujniki indukcyjne oraz cieplarka laboratoryjna? To nowatorskie sprzęty, które używane są w przemyśle

Nie każdego frapują nowatorskie technologie - nie jest to nic kuriozalnego. Obecnie wymyślane są towary o których większa część z nas nie ma jakiegokolwiek pojęcia.


Nie jest to oczywiście żadna ujma, dlatego że każdy posiada dziedzinę w której się specjalizuje i nie musi wiedzieć wszystko odnośnie branży informatycznej czy branży przemysłowej.


osoba
Author: Dr. Martin Von Nostrand
Source: http://www.flickr.com


Jeśli jednak poniekąd Cię to ciekawi to zwróć uwagę na dwa przyrządy, niemal różne od siebie, natomiast oba bardzo niezbędne ludzkości. Głównym z nich jest cieplarka laboratoryjna, jaka służy do inkubowania różnych prób w warunkach podwyższonej temperatury. Dobrze jest tymczasem zdać sobie sprawę z tego, iż maksymalna temperatura to +100 stopni Celsjusza. Cieplarka taka ma faktycznie multum zastosowań, jednakże najciekawsze to testy na przeciwciałach, testy na bakteriach i wykonywanie badań w przemyśle spożywczym - zobacz. Rozumie się samo przez się, że urządzenie tego rodzaju kosztuje trochę pieniędzy i jest kupowane wyłącznie przez laboratoria i firmy, jakie prowadzą kontrole zarobkowe.


Innym interesującym urządzeniem są czujniki indukcyjne, które najczęściej wykorzystywane są w układach automatyki (ciekawa strona z czujnikami indukcyjnymi), w szczególności przemysłowej. Eksperci stosują je do kontroli położenia, a także przemieszczeń mechanizmów.
W internecie znajduje się na nich temat mnóstwo interesujących informacji, więc zachęcamy Cię do zbliżenia się do tego tematu. Jest to de facto ciekawe, bo czujniki są w stanie reagować na wprowadzania metalu w strefę czułości.