Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

Do jakich celów używa się dronów? Czego na ten temat jeszcze nie wiemy?

O dronach pewnie słyszał już niemal każdy. Jest o nich dosyć głośno ostatnimi czasy. Nie tylko w Polsce, lecz też na świecie. Używa się ich do coraz większej liczby zadań. Weszły na rynki światowe przebojem oraz stale święcą tryumfy. Przyszłość jak też plany na wykorzystanie tych urządzeń są ambitne i z pewnością jeszcze będziemy słyszeć o nich często. Zatem gdzie można je zobaczyć i do jakich celów są one używane?

koncert nakręcony dronem
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
O wykorzystaniu takich urządzeń do robienia zdjęć oraz filmowania zapewne nie trzeba nikomu mówić. Do tych celów w naszym kraju używany jest między innymi dron (mavic 2 pro sklep) Phantom, sprawdź specyfikację: . Jest to zaledwie jedno z niewielu zastosowań, o jakich chyba słyszeli już wszyscy. Świadczy o tym z pewnością ilość firm świadczących usługi w zakresie takiej fotografii. Natomiast zapewne o zastosowaniu dronów w geodezji, fotogrametrii czy meteorologii nie wiemy zbyt wiele. Może dlatego, iż w Polsce nie jest to jeszcze aż tak powszechne. Natomiast na przykład dron, który stworzyli Amerykanie dla NASA pomaga w tropienia huraganów. Jest to jednak urządzenie, jakie posiada znacznie większe rozmiary od takich standardowych. Rozpiętość skrzydeł to około 35 metrów z tego powodu jest on raczej pod względem wielkości zbliżony do małego samolotu.

Niektóre drony (więcej w tym serwisie) na świecie wykorzystuje się w akcjach ratunkowych. Są przydatne szczególnie w nocy kiedy możemy umieścić na nich kamerę termowizyjną. Mogą sprawdzić szybciej dany obszar aniżeli ekipa ratunkowa co jest ogromnie istotne choćby zimą gdy czas działa na niekorzyść. Jak mowa o ratownictwie warto wspomnieć o dronie, który został stworzony w Niemczech i pozwala bardo szybko dostarczyć defibrylator do poszkodowanego w wypadku albo kogoś kto dostał zawału. Można w taki sposób uratować życie wielu ludzi.

Więcej marek bezzałogowców zobaczysz pod adresem: .

dron 3DR SOLO
Author: Christopher Michel
Source: http://www.flickr.com
Bardzo istotne zastosowanie mają drony w nauce. Pokazuje to choćby użycie ich do badań archeologicznych. W państwach, w których dobowe różnice w temperaturze są dość duże, jak choćby w Arabii Saudyjskiej, możemy z pomocą kamery termowizyjnej odkrywać stare zabudowania czy kamienne struktury znajdujące się pod ziemią. Dzieje się tak ponieważ pozostałości te nagrzane mocno w ciągu dnia schładzają się o wiele wolniej niż gleba. Z tego powodu po zmroku kiedy temperatura obniża się, są one widoczne dla kamery jako plamy. W oceanografii natomiast wykorzystuje się innego typu drony, jakie poruszają się pod wodą. Tak, pewnie nie wszyscy wiedzą, że takie urządzenia też są dronami. Mogą one przeszukiwać głębię mórz i oceanów i odkrywać nieznane miejsca jak i stworzenia.