Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

Drony jako ciekawy gadżet dla amatora jak również niezawodne narzędzie pracy dla profesjonalistów

Wiele ludzi bardzo lubi otaczać się różnego rodzaju gadżetami. Najlepiej gdy są nowoczesne oraz oferują wiele przydatnych funkcji. Tak dzieje się z coraz to nowszymi modelami smartfonów, a ostatnimi czasy na popularności bardzo zyskują drony. Wykorzystywane są coraz częściej w różnych branżach, ale też pojawiają się takie do użytku prywatnego. Co ma do zaoferowania taki produkt, o którym ostatnio tak wszędzie głośno? Przede wszystkim drony są doskonałym narzędziem w pracy filmowca, albo fotografa. Z ich pomocą można zrobić wiele jedynych w swoim rodzaju ujęć.

drony
Author: Dave Lauretti
Source: http://www.flickr.com
Mogą się one dostać tam, gdzie sami mielibyśmy duży problem, aby dotrzeć. W ten sposób właśnie działa DJI Phantom 4, który jest dość mały i nie kosztuje strasznie dużo, prosty w obsłudze, a przy tym potrafi robić całkiem dobrej jakości filmy (sprawdź). Oprócz tego trzeba powiedzieć również, że jest on jednym z najmniejszych dronów, a przy tym może mieć przymocowany ciężar odpowiadający sportowej kamerce. O popularności tego rodzaju urządzeń głównie zadecydował fakt, iż stały się one gadżetami dostępnymi na prawie każdą kieszeń. To też miało wpływ na wzrost sprzedaży. Są one nawet do dostania w niektórych popularnych sklepach RTV AGD, a nie jedynie w specjalistycznych miejscach dystrybucji.

Warto napomknąć także, iż moda na drony nie rozpoczęła się od Phantoma, ale już od jego poprzednika, czyli DJI Inspire 1. Sporo z dostępnych w nowej wersji funkcji znajdowało się już właśnie w tej wcześniejszej wersji. Między innymi dwa pomocnicze obiektywy, jakie działają jakby para oczu, jaka świetnie się sprawdzi gdy GPS nie może pełnić swojej roli. Przykładowo w pomieszczeniach. Istotną różnicą między tymi dwoma urządzeniami jest również czas lotu, a konkretnie wydłużył się on o dwadzieścia trzy minuty.Do czego często używane są tego rodzaju urządzenia? Profesjonalistom mającym własny biznes w branży fotograficznej albo filmowej, pozwalają rozszerzyć zakres oferowanych usług. Coraz bardziej popularne są przyjęcia weselne, na jakich w rolę fotografa czy filmowca wciela się właśnie dron obsługiwany z dołu przez osobę zajmującą się obsługą zdjęciową tej imprezy. Już więcej młodych par chce mieć taką pamiątkę z wesela, ponieważ ujęcia różnią się bardzo od tych tradycyjnych. Natomiast w rękach amatorów, takie urządzenie może być całkiem ciekawym gadżetem przydatnym w odkrywaniu niedostępnych na piechotę miejsc. Jeżeli do tego popracujemy nad jakością naszych filmowanych obrazów, może z tego wyjść coś całkiem interesującego.
Tags: