Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

Dzięki nowym aplikacjom komputerowym załatwienie spraw urzędowych jest o dużo łatwiejsze

Załatwianie najróżniejszych spraw w urzędach bywa dosyć czasochłonne, zwłaszcza gdy bierzemy pod uwagę długość kolejek, jakie ustawiają się przed okienkami. Z tego powodu np. informację o możliwości złożenia PIT-u drogą elektroniczną wielu petentów przyjęło z wielką ulgą.


Obowiązek składania rozliczeń podatkowych dotyczy niemal wszystkich Polaków, zatem pod koniec kwietnia kolejki w skarbówkach zapewne byłyby o dużo dłuższe, jeżeliby podatnicy nie rozliczali się elektronicznie. Program PIT 2016 pozwala błyskawicznie uporać się z dopełnieniem ustawowego obowiązku. Dodatkowo komputer sygnalizuje ewentualne błędy, a osoby rozliczające się w tradycyjny sposób mogą je przez przypadek popełniać. Jeśli ktoś w ten sposób rozliczał pity 2015 program natomiast świetnie się sprawdził, a pracownicy skarbówki nie zgłaszali żadnych uwag, to w kolejnych latach podatnik zapewne ponownie skorzysta z tej formy rozliczeń (-> zobacz szczegóły).


pity 2015 program
Author: swimboy1
Do internetowego rozliczania PIT-ów zdążyliśmy już przywyknąć, z kolei dosyć często nie wiemy, że wiele innych spraw można również załatwić bez ruszania się z domu. Jeśli jednak komuś słowa pity 2015 program zupełnie nic nie mówią, to z pewnością nie załatwi internetowo szeregu pozostałych formalności. A ich rejestr z każdym następnym rokiem się wydłuża. Kiedy ktoś instaluje na komputerze program pit 2016, to przykładowo do systematycznego korzystania z platformy EPUAP pewnie dopiero się pomalutku przekonuje (sprawdź pełną ofertę na tej stronie).


Prawdopodobnie za parę lat liczba formalności możliwych do załatwienia drogą elektroniczną będzie rosła. Producenci programów stają zatem przed ogromnym wyzwaniem, ponieważ muszą zadbać o ich funkcjonalność, a także o bezpieczeństwo poufnych danych użytkowników.