Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

Fundamentalne a także najważniejsze wiadomości na temat Centos Server

Czym jest centos server, inaczej Community ENTerprise Operating System? Jest to dystrybucja modnego i znanego współcześnie na świecie Linuxa, która została oparta na Red Hat Enterprise Linux i rzecz jasna jest z nim bezwarunkowo adekwatna oraz kompatybilna.
Linux Server Menagement
Author: Linux Screenshots
Source: http://www.flickr.com
W centos server stosuje się pewien kod źródłowy, który opiera się na owym oprogramowaniu, dzięki któremu przypuszczalne jest stworzenie całkowicie samoistnej dystrybucji, jaka pomimo wszystko jest całkiem podobna do Red Hat Enterprise Linux. Jeśli chodzi o kierowanie pakietami w centos to wykorzystywane są do tego programy YUM oraz programy up2date.A jakie przystępne architektury posiada centos? Między innymi przynależy do nich Intel i Intel Itanium, na dodatek też IBM Mainframe i Power PC/32. Naturalnie to wyłącznie parę przykładów dostępnej architektury dla centos server - centos server na tiktalik.com. Powinno się też napomknąć o polskich oraz zagranicznych dystrybucjach, które są oparte na centos. Jeżeli chodzi o dystrybucje polskie to przynależy do nich Jazz Linux, jaki kiedyś był zatytułowany Aurox, pośród dystrybucji zagranicznych naturalnie odszukamy ich nieznacznie więcej. Są to między innymi Openfiler, SME Server, dodatkowo także Boston University Linux i niemało innych.

Aktualnie możemy także wymienić urządzenia, jakie zaistniały na układzie centos, jednym z nich jest WebSense V10000 Appliance, inaczej serwer (serwer dla firm) filtru treści oraz systemu antywirusowego oraz brama. Jest on oparty na funkcjonalnym i oryginalnym systemie Delta, jaki cechuje się posiadaniem dwóch czterordzeniowych procesów i także wielką, bo aż 16Gb, pamięcią RAM. Urządzenie to na domiar tego cechuje się istotnie wyśmienitą wydajnością, która wynosi mniej więcej 3000 połączeń na sekundę obok przepustowości 250Mbps.

Pierwsza wersja tego funkcjonalnego systemu została wydana w roku 2003, w zasadzie pod koniec tego roku. Z następną wersją systemu Centos zdołaliśmy spotkać się w roku 2004, dokładniej 19 marca, a następna wersja zaprezentowała się praktycznie rok potem, bo 1 marca 2005. Obecnie bieżącą wersją systemu centos, jaka jest wykorzystywana dziś na największą skalę jest wersja, jaka została opublikowana w lipcu 2014 roku.