Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

Garść sposobów na coroczne rozliczenie się z fiskusem sprawnie i bez stresu

Co roku mamy konieczność rozliczenia się z Urzędem Skarbowym, czy jako firma czy osoba fizyczna. Mamy na to czas od stycznia do ostatniego dnia kwietnia. Bardzo często stoimy przed dylematem, jak najlepiej się rozliczyć. Niektórzy odkładają to do ostatniej chwili, dostarczając sobie dużo stresu. Szczęśliwie jest wiele sposobów, z których możemy skorzystać, aby uregulować podatek szybko i na spokojnie.


Najbardziej podstawowa metoda, to odwiedzenie swojego Urzędu Skarbowego. Na miejscu, z pomocą urzędnika lub samodzielnie możemy pobrać interesujący nas druk PIT 2017. Jeśli wzięliśmy ze sobą wszelkie potrzebne dokumenty, możemy uzupełnić go na miejscu i natychmiast go złożyć. Możemy również uzupełnić go w mieszkaniu i odnieść przy okazji lub wysłać pocztą. Od niedawna, Urzędy Skarbowe organizują dzień otwarty, odbywający się we wskazaną przez urzędników sobotę. Wyznaczonego dnia, możemy przyjść z uzupełnionym PIT’em i sprawdzić go, albo wypełnić PIT 2017 razem z urzędnikiem.


Sprawdzonym już sposobem, jest rozliczenie PIT 2017 online. Istnieje także inny sposób, wystarczy kliknąć . Dzięki wielu portalom i programom do rozliczania PITów. Możemy z łatwością dobrać odpowiedni formularz i szybko go wypełnić, korzystając z licznych sugestii. Spełniając konkretne wytyczne, możemy taki druk natychmiast wysłać internetowo do właściwego Urzędu Skarbowego. Jeśli nie ufamy Internetowi, zawsze możemy formularz wydrukować oraz zanieść samodzielnie.


Jeżeli zaś, mamy obawy przed wypełnieniem PIT 2017 samemu lub brak nam czasu, aby to zrobić, najlepiej skorzystać z usług księgowej. Można zastosować inne rozwiązanie dostępne tutaj- podatek dochodowy. Naturalnie związane jest to z opłatą za usługę, jednak możemy mieć wtedy ufność, że nasz PIT 2017 został wypełniony bez pomyłek oraz dokładnie.

Jeżeli ta publikacja zwróciła Twoją uwagę, to zerknij na informacje, które podnosi zbliżoną kwestię. Tamten materiał niewątpliwie także Cię zaciekawi, więc kliknij ten link.

Księgowa nie zapomni również o przesłaniu formularza do Urzędu.


Rozliczanie podatku
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Mając firmę, rozliczenie pit 2017 najlepiej zlecić do profesjonalnego biura rachunkowego (jeśli nie mamy zatrudnionej księgowej, która może się tym zająć).Oczywiście, jako przedsiębiorca, powinniśmy zawsze mieć umowę z takim biurem, jeśli nie zajmujemy się osobiście swoimi księgami.


Sposobów do uregulowania podatku jest sporo, nie ma więc co zwlekać do ostatniej chwili, aby bez potrzeby się nie niepokoić i stresować. Znaczącym usprawnieniem jest możliwość internetowego rozliczenia się z fiskusem, co daje nam zaoszczędzić znaczną ilość czasu, który można przeznaczyć na odpoczynek i relaks.