Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

Gdzie poszukiwać części zamiennych do sprzętów elektronicznych i jak wytłumaczyć konieczność ich naprawy?

Przy dużym wyborze elektroniki i jej powszechnej dostępności na rynku, przeciętny Polak bez trudu wymienia stare modele na nowoczesne. Są jednak sytuacje, w których bardziej opłaca się poszukać części do naprawy, niż nowoczesnego towaru w salonie. Rozważmy zatem jedną z takich sytuacji.

Części , śruby
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Wyjeżdżamy na długo wyczekiwane wczasy i bierzemy ze sobą nasz ulubiony, mały, przenośny turystyczny odbiornik telewizyjny. Pewnego upalnego dnia nasz sprzęt odmawia posłuszeństwa. Szybko okazuje się, że bez przeszkód usuniemy usterkę. Warunek jednak jest następujący: wymiana jednej z wielu części. To trochę absurdalna sytuacja, bo nie każdy przecież zna się na telewizorach. Wystarczy jednak, że uszkodzi się część obudowy z plastiku i używanie sprzętu nie jest już bezpieczne, a sam jego wygląd daleki jest od eleganckiego.

Bądź co bądź, przypominamy sobie, że kilka dni temu zobaczyliśmy ogromny billboard z napisem: części rtv w Olsztynie. Ponieważ miejsce to jest teraz już niemożliwe do zlokalizowania, szybko przerzucamy kartki miejscowej prasy z ogłoszeniami lub wstukujemy rzeczone hasło części rtv w Olsztynie w Google, by odnaleźć np.

Kiedy zainteresował Cię ten wątek, obejrzyj www (https://www.gohero.pl/karty-pamieci) a na pewno uzyskasz więcej danych na to fascynujące zagadnienie - nie zwlekaj tylko kliknij.

.

Szukając elementów wymiennych trzeba nasamprzód odpowiedzieć na pytanie, ile lat ma uszkodzony telewizor. Jeśli jest w miarę nowy, to i części na pewno będą nietrudne do odszukania. W przypadku posiadania wiekowego modelu trzeba niekiedy wykazać się większą pomysłowością i szukać nie tylko w sąsiednich hipermarketach. Jeżeli ktoś darzy swój telewizor lub radioodbiornik szczególnym sentymentem, łatwo się nie podda.

zbliżenie na prostownik
Author: Darren Kirby
Source: http://www.flickr.com
Poszukiwania trzeba zacząć od własnego poddasza bądź innej rupieciarni naszego domu. Jeżeli nawet nie odnajdziemy tam żadnych części, to możemy wykorzystać te wykręcone ze starych, zepsutych urządzeń. Następnymi miejscami poszukiwań bywają komisy, sklepy ze starociami, aukcje w internecie. W dużych miastach organizowane są giełdy, zwane też pchlimi targami, a w małych miejscowościach, przy okazji miejscowych odpustów, pojawiają się handlarze starociami. Nasi przyjaciele czy członkowie bliskiej lub dalszej rodziny też na pewno mają mnóstwo, nierzadko niepotrzebnych już nikomu, części sprzed 15 lat. Kiedy szukanie na własną rękę nie przyniesie założonych efektów, udamy się pewnie do najbliższego punktu naprawy, licząc, że specjalista posiada interesującą nas część i będzie mógł naprawić nasz odbiornik telewizyjny. Takie miejsca odwiedzą szczególnie osoby w podeszłym wieku, ceniące sobie niegdysiejszą trwałość wykonania wszelkich sprzętów, nie tylko tych z rodzaju radiowo-telewizyjnych. Zupełnie inaczej myśli młode pokolenie. Bardzo szybki postęp techniki sprawia, że dostępne są coraz nowocześniejsze sprzęty, które nawiasem mówiąc, są traktowane jak jednorazowego użycia. Nic dziwnego, że młody człowiek wyjeżdżający na wypoczynek, nie spostrzeże napisu części rtv w Olsztynie, chociaż byłby on zamieszczony na najbardziej widocznym plakacie w województwie.