Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

Jak automatyka przemysłowa jest w stanie przysłużyć się każdemu z nas? Jakie ma zastosowania?

Świat naprawdę błyskawicznie się rozwija, razem z nim zmieniają się ludzie, przemysł, a również coraz to nowsze interesujące zastosowania. Aktualnie jesteśmy już w innej epoce, przez wielu znawców określaną jako Industry 4.0, to sprawia, że dokonuje się właśnie czwarta rewolucja przemysłowa.
szybkozłączka
Author: connectors distribution box
Source: http://www.flickr.com
Jak wiadomo pierwszą rewolucją była ta mająca związek z mechanizacją produkcji, a to za pomocą wprowadzenia silników spalinowych. Następna miała związek z produkcją masową, zastosowano wtedy powszechnie elektryczność, trzecia zaś była dalszą automatyzacją, a to za sprawą wdrożenia do przemysłu techniki cyfrowej. Dzisiejsza zaś rewolucja, jaką teraz możemy obserwować, nazywana jest jako Industry 4.0, a więc zakłada integrację i automatyzację maszyn. Jej najbardziej istotnym celem jest zwielokrotnienie wydajności oraz konkurencyjności przemysłu.Ulegają więc zmianie technologie oraz powstają nowe materiały, tworzone są nowoczesne techniki, a ponadto pojawia się bardziej znaczna świadomość troski za naturę. Rozwój w automatyzacji wymaga od każdego pracownika posiadania całkiem nowych umiejętności, więc najważniejszym jest wykształcenie młodych inżynierów. W tym kontekście wydaje się, że studia inżynierskie, szczególnie mające związek z automatyzacją zapewniają faktycznie świetną perspektywę na ciekawą i pewną pracę. Jednocześnie tego rodzaju fachowiec powinien wiedzieć już większą ilość informacji, nie tylko poznać różne pojęcia i elementy automatyki przemysłowej, takiego rodzaju szybkozłączka, ale orientować się w najnowszych zastosowaniach. automatyzacja testów wymusza na nas ciągły rozwój, ponadto zmusza nas poprzez rozwój ekologicznej świadomości społeczeństw, żeby tworzyć proekologiczne rozwiązania. Nowy artykuł: złączka bezpieczna.


szybkozłączka
Author: connectors distribution box
Source: http://www.flickr.com
Jedno z tego rodzaju rozwiązań to wykorzystanie inteligentnych domów. Jeszcze nie tak dawno wydawały się one przeznaczone dla ludzi bogatych, ale okazuje się, iż część takich rozwiązań staje się już powoli standardem. Tego typu przykładem może być coraz częściej stosowanie czujników czadu. Systemy tego rodzaju umożliwiają więc nie tylko kontrolę nad budynkiem, ale i możliwość programowania, która pozwala na optymalizację używania energii. To jednocześnie tworzy możliwości dla młodych ludzi, którzy pragną się zająć automatyką przemysłową, znają najbardziej istotne terminy, jak ustawnik, ale planują tworzyć coś bardziej rewolucyjnego. Dla zaciekawionych:
strona www.