Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

Jak liczyć na błyskawiczną gotówkę? Jakie istnieją metody i który najkorzystniej wybrać?

Chwile, w których potrzebny nam był błyskawiczny zastrzyk gotówki, a bankowe konto i domowa skarpeta były puste na pewno przydarzyły się niejednemu z nas. Jakie mamy wyjście, jak na pożyczkę ze strony najbliższej rodziny nie możemy liczyć, a na bankowy kredyt z różnych powodów nie możemy sobie pozwolić?
finanse
Source: http://www.fss-finanse.pl/
Pierwsza możliwość to karta kredytowa. Można zdobyć ją łatwiej niż kredyt bankowy. Debet, który możemy na niej posiadać to również niewielka kwota w porównaniu do tej z kredytu. Karta niesie za sobą jednak dłuższe zobowiązanie. Bowiem najczęściej nie kończy się na spłacie jednego debetu. Jeżeli już zdecydujemy się na jedno zadłużenie faktycznie przy następnej konieczności sięgniemy po następne.

Inny wybór to krótkoterminowa pożyczka jak pożyczka Viasms - Taki typ produktu finansowego jest dawany najczęściej przez instytucje pozabankowe. Tego rodzaju udzielana jest bardzo często na okres nie dłuższy niż 60 dni, a jej kwota zazwyczaj nie przekracza pięć tysięcy złotych. Takiego rodzaju pożyczka jest o wiele łatwiejsza do uzyskania niż kredyt, a co więcej można ją zdobyć także przez telefon albo Internet. Nie trzeba bowiem dostarczać tak wielu dokumentów. Jest też zobowiązaniem, na jakie mogą sobie pozwolić osoby bez szans na kredyt albo umowy o pracę. Banki nie udzielają kredytów ludziom którzy pracują na umowę o dzieło
finanse
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
lub zlecenie, natomiast w instytucjach pozabankowych jest inaczej.
To na jaki rodzaj zadłużenia możemy się zdecydować jest zależne wyłącznie od nas. Jak wiemy, iż pieniądze będą nam potrzebne jednorazowo i nie chcemy ustalać dłuższego zobowiązania powinniśmy wybrać pożyczkę krótkoterminową. Zaś w przypadku jak wiemy, że sytuacja może powracać warto pomyśleć nad kartą kredytową. Pamiętajmy jednak, że jednym długiem nie jesteśmy w stanie spłacać wcześniejszego. Niezależnie od tego, czy robimy to biorąc pożyczki, czy zaciągając debety na karcie. Dla każdego tak więc jest to kwestia do przemyślenia, bo każdy ma inne potrzeby i możliwości zwrócenia długu. Warto pomyśleć bardzo dobrze nad wyborem jednej z tych możliwości, ażeby potem nie mieć tego sobie za złe. Od tego bardzo wiele będzie zależeć, nasze przyszłe zobowiązania będą z nami póki ich nie spłacimy. Bezwzględnie trzeba o tym pamiętać. Natomiast przed podpisaniem każdej umowy musimy ją dokładnie czytać.