Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

Jakie kwestie powinny być znane komuś, kto ma swoją firmę? Co trzeba wiedzieć?

Mając swoją firmę oraz zatrudniając pracowników należy podchodzić z uwagą do niektórych spraw. Tym bardziej kiedy chodzi o księgowość, to trzeba pamiętać, iż lepiej oddać ją specjalistom, którzy zadbają o jej dokładne prowadzenie, ale także o wszystkie dodatkowe rzeczy, które z obsługą pracowników są związane.
O jakich rzeczach musimy pamiętać?


konstrukcja
Author: Normstahl
Source: Normstahl


Mimo tego, że możemy się nie znać na wielu rzeczach dobrze, to jednak warto choć postarać się pojąć pewne kwestie. Istnieją takie pojęcia, które powinniśmy znać. Jednym z tego typu pojęć jest mała księgowość ((link do artykułu)). Czym ona jest? Jest to tak zwana uproszczona uproszczona forma księgowości, jaką mogą prowadzić właściciele małych biznesów. Najważniejsza jest w tym wypadku księga z przychodami i rozchodami, a nie rozbudowane księgi rachunkowe. Wiele ludzi korzysta w tym wypadku z różnych programów komputerowych, jakie mogą ułatwić prowadzenie tego typu pomniejszonej księgowości.


budowa tarasu
Author: Zehnder
Source: Zehnder


Koleją rzeczą będzie podatek od towarów i usług (kliknij aby przeczytać), a w skrócie VAT. Tym podatkiem (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-kip-czyli-krajowa-informacja-podatkowa) obejmuje się każde usługi, ale też towary w obrocie. W związku z tym, że pobiera się VAT na każdym z poszczególnych etapów, to konieczne jest odliczanie takiego pobranego podatku we wcześniejszych etapach obrotu towarami lub usługami. Tak, by podatek nie nałożył się podwójnie.


Gdy z kolei zatrudniamy pracowników, to trzeba poznać pojęcie świadectwo pracy (idź do mojej strony).
Jest to dokument, jaki pracodawca będzie musiał wydać pracownikowi, gdy ten zakończy z nim współpracę. Znajdują się w nim detale odnośnie dopełnionego zatrudnienia, przykładowo okres pracy, jej charakter, lub też informacje na temat komorniczego przejęcia wynagrodzeń.