Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju błędy są popełniane podczas wypełniania pitu? O jakich kwestiach trzeba wiedzieć?

W czasie wypełniania deklaracji podatkowej dosyć łatwo popełnić błędy, niekiedy są jednak tak proste, iż szkoda tracić tak bezsensownie czas. No bo jak popełnimy błąd, to od razu będziemy musieli poprawić pit, a w sumie ten czas lepiej przeznaczyć na coś bardziej ciekawego, chociażby na hobby


Błędy występują już w czasie wyboru odpowiedniego formularza. Może trudno w to uwierzyć, lecz tak właśnie jest i z tego powodu wypełniamy formularz na darmo. Pamiętajmy więc, aby już od samego początku upewnić się, iż wybraliśmy właściwy dokument. Jak już jednakże go wybierzemy to spotkają nas inne kłopoty, spośród dość znanych, ale i dość prostych do ominięcia, jest wpisanie niepoprawnego adresu.


ubezpieczenia
Author: designmilk
Source: http://www.flickr.com
Wielu podatników do pitu wpisuje swój adres zameldowania, a zgodnie z przepisami jest, jak wskażemy adres zamieszkania. Od momentu zmiany przepisów podatkowych w dziedzinie identyfikacji podatników, część osób z przyzwyczajenia wykorzystuje numer NIP, natomiast dla osób fizycznych, które nie mają firmy najbardziej istotnym numerem jest PESEL. Powinniśmy o tym pamiętać przy wypełnianiu pit 2017, gdyż często organy podatkowe zapraszają do siebie, aby to poprawić. Dla poszukujących: .


Musimy również pamiętać, ażeby zeznanie zostało złożone do właściwego organu podatkowego. Tym miejscem jest urząd właściwy ze względu na miejsce zamieszkania podatnika. Dość częstym złym działaniem jest wystawianie informacji pit-11 z nieprawidłowym urzędem skarbowym, jaki to błąd jest w dalszej kolejności powtarzany przez podatnika. Tutaj więcej: link.. Najbardziej korzystnym sposobem, ażeby ustrzec się błędów jest skorzystanie z takich pomocy jak program pit. Za jego sprawą wypełnimy deklarację podatkową bezbłędnie.