Kawiarki

Kafetiera, lub, jak kto preferuje, kafetera to urządzenie pracujące na zasadzie ekspresu ciśnieniowego. Obsługa kawiarki jest wyjątkowo banalna. Wystarczy jedynie do spodniego pojemnika wlać wody, tak, aby woda nie zasłoniła zaworu, następnie do sitka nasypać kawę i przykręcić górny pojemnik.


Kawa stosowana do kawiarki powinna być średnio przemielona, natomiast najlepszą wodą do zaparzenia kawy w kafetierze jest woda źródlana lub filtrowana.

[IMG=1403/5326dec3e4c39___kawiarki.jpg|R|ALT=Kawiarki - sklep Kawiarka ciśnieniowa umożliwi w błyskawiczny sposób otrzymać aromatyczną, pełną silnego smaku kawę bez konieczności posiadania sporego i sporo wartego ekspresu ciśnieniowego.

Na rynku do nabycia są kafetiery wykonane z rozmaitego typu surowca. Najbardziej znana jest kawiarka aluminiowa o ośmiobocznym ukształtowaniu. Typowa kawiarka włoska to zaparzacz ciśnieniowy zrobiony z wysokiej jakości stopu aluminium. Jak stwierdzają Włosi - kawa z takiej kafetiery aluminiowej jest kawą o bogatych i niezwykłych walorach smakowych. Może i tak, jednak artykuły zrobione z aluminium mają fundamentalną wadę – nie działają na kuchenkach indukcyjnych.

Wraz z rozwojem firm produkujących kawiarki, jak i rosnącymi oczekiwaniami konsumentów na rynku pojawiły się kawiarki stalowe. Kafetiery zrobione ze stali rozpoczęto produkować w najlepszych włoskich firmach takich jak: Bialetti, Fraboski, GAT, Gnali&Zani. Teraźniejsza kawiarka do kawy nie wyłącznie parzy znakomitą kawę, ale i ozdabia kuchnię satynową lub połyskującą stalą najczęściej o najwyższym stopie 18/10. Kawiarka stalowa posiadająca specyficzny dysk to kawiarka indukcja, a więc przystosowana do teraźniejszych kuchni już nie tylko wyglądem, ale też i ergonomią (dodatkowe informacje). We współczesnej kuchni kawiarka na indukcję to rzecz niezastąpiona do wykonania fantastycznej kawy na popołudniową chwilę wytchnienia.

Najbardziej znane pośród kawiarek są bezspornie kawiarki włoskie, produkowane przez włoskich dystrybutorów. Najczęściej i z chęcią nabywane są kawiarki Bialetti, które cechują się doskonałą jakością utworzenia oraz rozmaitym wyglądem. Niezwykle znane są też kawiarki mukka a także kawiarki gat, które również produkowane są z odpowiednią precyzją. W sprzedaży osiągalne są również przeróżne przyrządy do kawiarek przedłużające żywotność urządzeń, takie jak: uszczelka do kawiarki, reduktor do kawiarki, sitko do kawiarki a także zawór do kawiarki. Typowa włoska kawiarka jest świetnym podarkiem dla każdego konesera kawy na dowolną okazję.


Author: A.Z.
Source: Garneczki