Krótki przegląd mocnych i wydajnych kart grafiki używanych do profesjonalnych zastosowań.

Komputery wykorzystywane w rozwiązaniach biznesowych mają często zupełnie inną konfigurację od domowych czy biurowych sprzętów. Niejednokrotnie będą pozwalać na obsłużenie niestandardowych urządzeń, rzadko używanych przez zwykłych użytkowników.
O ile porty USB czy expresscard stanowią pewien standard i nawet komputery domowe je posiadają, to już karta obsługująca sygnały z przemysłowych kamer montowana będzie jedynie w urządzeniach które obsługują taki system do monitorowania - firepro v4900. Przy komputerach przeznaczonych do projektów CAD czy skomplikowanej obróbki grafiki bardzo ważną rolę z kolei odgrywają karty graficzne. I to specjalnie dedykowane do takich właśnie rozwiązań, z odpowiednią wydajnością oraz architekturą wewnętrzną.


rozmowa przez sieć
Author: Highways Agency
Source: http://www.flickr.com


Niezwykle ceniona wśród profesjonalistów jest rodzina kart firepro. Już najtańszy model, to znaczy firepro v4900 posiada na tyle mocne parametry, że bez problemów poradzi sobie ze skomplikowanymi zadaniami projektowymi, a dzięki opcji przyłączenia kilku monitorów może też znaleźć zastosowanie w systemach monitorujących. Jeszcze mocniejsze parametry posiada następny przedstawiciel rodziny, to znaczy firepro w5000, zastosowana w nim specyfikacja będzie pozwalać na jeszcze bardziej wydajną obróbkę grafiki.
Uzupełnieniem układów z tej serii będzie firepro w5100, wszystkie wymienione przed chwilą karty są nową generacją urządzeń do profesjonalnych zastosowań - jak działa firepro w5000. Dzięki tak dużej różnorodności kart firma AMD ma ofertę zarówno dla nisko budżetowych roboczych stacji, jak też bardzo wydajnych zestawów.