Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

Który smartfon zakupić? Porady

Współczesny smartfon to nie wyłącznie dzwonienie oraz wykonywanie połączeń. Przez większą część doby to centrum naszego życia. Połączenia, portale społecznościowe, SMS-y – to wszystko absorbuje naszą uwagę. Jednakże wskazówką jest wybór stosownego przyrządu do naszych potrzeb. Na co należy zwracać uwagę?


Rozmiar ekranu. Współcześnie największą wziętością cieszą się wyświetlacze, o wymiarze do pięciu cali. Z jakiej przyczyny? Ergonomia pracy na owej powierzchni umożliwia obsługę całości z pomocą jednego palca. Oczywiście, pod uwagę bierzemy wymiar ręki (szczególnie zasięg naszego kciuka) oraz dostosowujemy ją do wybranego modelu. Inną kwestią jest rozróżnienie smaftfonów pod względem jego przeznaczenia.
telefon marki Apple
Author: Elisa Fair
Source: http://www.flickr.com

Zupełnie inną rolę będzie spełniać smartfon przeznaczony do pracy, w stosunku do tego, który wybierzemy do rozrywki. Pierwszy przypadek zdeterminowany jest przez charakter realizowanego zawodu. Biurowi pracownicy docenią większy wymiar – na dużym ekranie o wiele swobodniej przeglądać rozmaitego typu dokumenty. Jeśli telefon ma trafić w dłonie osoby pracującej fizycznie, wielkość wyświetlacza powinna być możliwie mała – utrudni to przypadkowe uszkodzenie mechaniczne. W tym szczególnym wypadku warto zastanowić się nad kupnem tradycyjnego narzędzia, wyekwipowanego w klawiaturę.

System operacyjny. Absolutnym liderem jest Android (np. lg g3 - Ceneo.pl), posiada on powyżej osiemdziesiąt % rynku. Wszystko za sprawą otwartej specyfikacji, jaka gwarantuje pełną ingerencję w kształt systemu operacyjnego jak też dostosowanie go do własnych upodobań. Dodatkowo połączenie z kontem Google umożliwia zintegrowanie z naszą skrzynką mailową, przeglądarką Chrome albo dokumentami on-line w pakiecie DOCS (przykładem jest Samsung Galaxy S5 Neo). Najogromniejszym konkurentem jest iOS. Apple postanowiło posiadać całkowitą kontrolę nad swym oprogramowaniem, czego rezultatem jest ogromnie duże bezpieczeństwo pracy a także rygorystyczne kryteria kreowania oprogramowania na smartfony iPhone.


Procesor jest najistotniejszym komponentem każdego urządzenia. Od jego wydajności zależy prędkość otwieranych aplikacji, ilość zadań wykonywanych jednocześnie oraz obsługi takich funkcjonalności jak gry. Współcześnie na rynku znajduje się cały szereg konstrukcji, przeznaczonych dla rozmaitych półek cenowych. Najogromniejszym zainteresowaniem cieszą się 4-rdzeniowce – ich użycie umożliwia komfortową pracę. Wśród liderów znajdują się Samsung Galaxy s5 Neo posiadający 8 rdzeni - Ceneo.pl.