Minolta lub Canon? Czy warto pomyśleć o tańszych podzespołach?

Pasja związana z robieniem zdjęć, szczególnie jeżeli dotyczy nowoczesnych urządzeń może być dla wielu osób mało ekonomicznym hobby. Tak więc nawet trzymając kompletny sprzęt z firmowymi aparatami, takimi jak Minolta lub też Sony, opłaca się pomyśleć o tańszych podzespołach, jakie bez kłopotu zastąpią zbyt kosztowne markowe elementy.
aparat fotograficzny
Author: Dave Kennard
Source: http://www.flickr.com
Takimi elementami, które można zamieniać innymi markami, są na przykład gadżety oświetleniowe, jak i również teleobiektywy. Zwłaszcza te ostatnie cechują się tym, iż są bardzo drogie, nawet jeżeli już przygotujemy dobrej jakości części zamienne.

Zatem raczej od razu przychodzi do umysłu myśl, że jednak na oryginalne produkty mogłoby nas w ogóle nie stać. Jednym z takich cenionych wśród zawodowych fotografów obiektywem jest sigma 35 - WWW. Dzięki specjalnym przejściówkom może pasować do dowolnego body, bez względu czy to będzie Sony, czy może jednakże Nikon. Jest to szkło o niezwykle dobrym świetle, bo aż 1.4 dzięki czemu w niejasnych miejscach nie powinniśmy martwić się często o dodatkowe światło. Ponadto jest możliwość, aby taki element służył zarówno do fotografowania pejzaży, jak i również portretów. Wszystko będzie zależeć od tego, czy obiektyw sigma 35 będzie skorelowana do aparatu z małą matrycą, czy może jednak wielkoformatowego.Jeśli ten element przypasujemy do pierwszego typu lustrzanki cyfrowej, to nasza ogniskowa od razu będzie większa. Warto zaciekawić się bardziej tą firmą, szczególnie jeżeli jeszcze nie jesteśmy ukierunkowani, co dokładnie planujemy fotografować.

Aparat
Source: http://www.sxc.hu/
W końcu każdy dodatkowy obiektyw wysokiej jakości, łączy się często z kosztami rzędu kilku tysięcy zł. Jeżeli nie zamierzamy wydawać bezsensownie tak wielkiej kwoty, to właśnie skompletowanie swoich gadżetów poprzez szkła Sigma, będzie idealnym i co najistotniejsze, również ekonomicznym wyjściem. Przy nabyciu tego typu szkieł nie należy jedynie zapominać, by powiedzieć jakiej marki stosujemy body. W takiej sytuacji będzie do kompletu dołączony uprzednio określony konwerter, który pozwoli na prawidłowe funkcjonowanie całego systemu.