Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

O komórkach wczoraj i dziś. Od monofonicznych melodii do biblioteki muzycznej w komórce.

Żyjąc w dzisiejszych czasach, mamy okazję być uczestnikami prawdziwej przewrotu technologicznego. Skala postępu jest najłatwiej zauważalna jest jest najbardziej wyraźny na przykładzie telefonów komórkowych.

Ich pierwowzory,
galaxy
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
które weszły na rynek przed dwudziestoma laty w niczym nie przypominały ultranowoczesnych smartfonów, z których korzystamy dzisiaj, a ich kształt z pewnością mógłby rozśmieszyć obecną młodzież. Sporych rozmiarów „cegły” z odstającymi antenkami, monofnicznymi melodyjkami, niewielkimi czarno-białymi ekranami oraz prostym menu, które wówczas wydawały się szczytem osiągnięć technologicznych, dziś co najwyżej wzbudzają uśmiech politowania i łzę nostalgii. W międzyczasie mogliśmy testować trochę nowocześniejszych modeli telefonów. Na rynku zaczęły pojawiać się komórki z dyktafonami, aparatami fotograficznymi, różnorodnymi grami zręcznościowymi i innymi użytecznymi funkcjami. Prawdziwym przełomem w historii telefonii komórkowej stało się jednak powstanie inteligentnych telefonów dotykowych. Smartfony, takie jak Sony Xperia M2, LG Leon czy Samsung Galaxy Core Prime, to w rzeczywistości małe centra komunikacyjno-rozrywkowe. Zobacz: Sony Xperia. Skupiają one w sobie najlepsze elementy normalnego telefonu, laptopa, kamery, cyfrówki, elektronicznego organizera, odtwarzacza muzyki, notesu oraz kieszonkowej konsoli do gier. Powstanie smartfonów przewróciło rynek
lg
Author: Chris F
Source: http://www.flickr.com
komórek do góry nogami i wywołało gwałtowny rozwój związanych z nim branż.Ogromny wzrost zanotowały firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją różnorodnych akcesoriów telefonicznych. Ze względu na swoje duże wyświetlacze smartfony zaliczają się do bardzo delikatnych i łatwo uszkadzalnych urządzeń. Dlatego też praktycznie wszyscy ich posiadacze natychmiast po zakupie upragnionego modelu sięgają po ochronny futerał. Ich oferta jest rzeczywiście bogata. W sklepach znajdziemy różnokolorowe etui wykonane z różnych materiałów, od skóry ekologicznej po silikon i gumę. Ochraniacze na smartfony produkowane są tak, by idealnie pasowały do konkretnych modeli komórek. Niezależnie od tego, czy posiadamy telefon Sony Xperia M2, Samsung Galaxy Core Prime czy też LG Leon, z pewnością, że istnieje dla niego doskonale dobrany futerał - Samsung Opłaca się w niego zainwestować, ponieważ wydatek na naprawę rozbitego wyświetlacza jest naprawdę wysoki.