Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

Odzyskiwanie podatku za pracę za granicą

Wbrew pozorom zagraniczne instytucje podatkowe funkcjonują podobnie jak nasz fiskus oraz zdarza się, że pobierają za dużo dużo podatku w trakcie pracy za granicą. Co może zrobić w takim przypadku. Oczywiście wystąpić o zwrot podatku.


Kiedy możemy starać się o zwrot podatku z podatku z UK?
Kiedy najczęściej możliwy jest zwrot podatku z Anglii - obszerne opracowanie? Na przykład może być sytuacja, kiedy pracownik przyjeżdża do Anglii oraz pracuje kilka miesięcy. Pracodawca odciąga wtedy standardowo podatek zakładając, iż pracownik będzie pracować bezterminowo. Jednakże pracownik (zobacz ofertę na ocena ryzyka kucharz) po kilku miesiącach decyduje się na powrót do Polski i jednocześnie nie wykorzystuje pełnej kwoty jaka jest wolna od podatku. Może też się zdarzyć, iż instytucja bądź pracodawca niewłaściwe nalicza podatki, co zdarza się gdy ktoś zmienia pracę w ciągu roku albo jest zatrudniony przez kilku pracodawców.

Podoba Ci się ten treść?! To przejdź do oferty radcy prawni olsztyn, by zapoznać się z ciekawymi informacjami na ten temat, które dla Ciebie opublikowaliśmy.

Nierzadko sam urząd odkrywa błędy i je naprawia, jednak nie jest to standardem, dlatego zawsze warto wszystko sprawdzać samemu i starać się o zwrot nadpłaconego podatku. Na odzyskanie podatku z UK mamy 4 lata.


zwrot podatku z anglii
Author: Wagner-GmbH
Source: http://www.flickr.com


Trzeba wiedzieć, że jeżeli osoba pracowała w Anglii i przebywa obecnie w Polsce to nadal uzyskać może zwrot. W tym celu powinno się wypełnić odpowiedni formularz, wydrukować i wysłać go do Inland Revenue, bądź można dokonać zgłoszenia online. Jeśli urząd podatkowy po rozpatrzeniu sprawy uzna, że należy nam się zwrot pewnej kwoty to prześle czek na adres w Polsce, bądź jeśli mamy otwarty rachunek w UK, to wyśle pieniądze na konto.


Czy osoby pracujące w Irlandii mogą otrzymać zwrot podatku?


Także wszystkie osoby pracujące legalnie w Irlandii mają potrącane zadatki na podatek dochodowy. O zwrot podatku z Irlandii zdecydowanie tutaj można ubiegać się w dowolnej chwili za okres 3 lat. Dokumenty podatkowe można przesłać również przed zakończeniem roku podatkowego, jednak to oznacza zobowiązanie do niepodejmowania jakiejkolwiek pracy na terenie na terenie tego kraju do 1 stycznia do 31 grudnia.


Jeśli nie potrafimy, nie mamy czasu bądź z innych przyczyn nie chcemy samodzielnie się starać się o odzyskanie nadpłaconego podatku, wówczas najlepiej skorzystać z wiedzy oraz doświadczenia znawców w tej dziedzinie. W internecie bez najmniejszego problemu znajdziemy odpowiednią firmę, która za niewygórowaną nam w tym pomoże.
Korzystając z takiego rozwiązania możemy być spokojni, że wszystko przebiegnie zgodnie z aktualnymi przepisami oraz uda nam się w najkrótszym możliwym czasie uzyskać zwrot podatku. Warto zwrócić uwagę, że uczciwa firma to taka, która pobierze prowizję tylko w przypadku, gdy była skuteczna.