Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

Planujesz kupić lustrzankę? Sprawdź, jaki obiektyw musisz wybrać!

Często, mimo tego, że kupiliśmy lustrzankę, okazuje się, że potrzebujemy czegoś więcej. Stajemy przed decyzją związaną z nabyciem nowego obiektywu. Interesuje cię Sigma 10-20? A może zupełnie nie wiesz, jaki obiektyw sprawdzi się w twoim przypadku? Na początku musimy nadmienić, że jeśli pragniemy zaopatrzyć się w obiektyw do lustrzanki, warto przemyśleć, jakiego typu obiekty planujemy fotografować, a także jakie zdjęcia chcielibyśmy robić.

aparaty fotograficzne
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Dzięki temu nabyte urządzenie w pełni spełni nasze potrzeby, a jakość robionych zdjęć będzie rewelacyjna. Jeśli planujesz fotografować wnętrza i krajobrazy, wybierz obiektyw szerokokątny, jeśli pasjonuje cię fotografia reporterska, wybierz obiektyw standardowy. Jeżeli chodzi o portrety to sprawdzi się teleobiektyw. Powinniśmy mieć także na względzie, że ten sam obiektyw będzie dawał różne rezultaty, jeśli będzie założony w aparacie analogowym i inne, jeśli połączymy go z aparatem cyfrowym.

Jeżeli chodzi o obiektyw to można wskazać trzy istotne parametry, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupów. Chodzi o takie właściwości: ogniskowa, maksymalny otwór względny oraz mocowanie. Kluczowe znaczenie ma pierwszy ze wskazanych. Im lepszy, tym lepsze efekty jeżeli chodzi o pole widzenia. Kluczowa jest także jasność, jaką można danemu obiektywowi przypisać.lustrzanka
Określana jest ona za pomocą wartości przysłony. Jeżeli zdecydujemy się na obiektyw jaśniejszy, będziemy mieć szansę zrobienia fotografii przy mniejszej ilości światła zastanego. Dzięki niemu łatwiej osiągnąć niewielką głębię ostrości. Jeśli chodzi o mocowanie to ma ono wpływ na to, czy będziemy mieli szansę podpięcia urządzenia do naszego aparatu.

Jeśli niniejszy post jest dla Ciebie wartościowy, to sprawdź także ten udostępniony tutaj (https://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-92-DJI-Osmo-Action-vs-GoPro-HERO-7-Black-porownanie/97) w tym miejscu wpis - on także będzie godny zainteresowania!

Jeśli stawiamy na obiektyw tego samego producenta, od jakiego pochodzi nasz aparat, sprawa jest oczywista. Canon będzie pasować do Canona, a Nikon będzie świetnie współgrać z Nikonem. Trzeba mieć na uwadze, że obiektywy manualne mogą nie być kompatybilne z dzisiejszymi lustrzankami. Na przykład obiektyw Sigma 10-20 odróżnia się solidnym wykonaniem i dużą trwałością - dokładne dane Sigmy 10-20. Ponadto gwarantuje obraz wysokiej jakości.