Public Relations - co to konkretnie jest? Jakie dokładnie posiada cele a także najbardziej istotne działania?

Public relations, czyli w wolnym przetłumaczeniu "relacje publiczne", to całkowicie świadome dopieszczanie stosunków z otaczającym nas światem - jest ono zaplanowane i z premedytacją prowadzi do pozyskania coraz to większej liczby klientów, zwolenników, czy też popleczników, a najlepiej wszystko to naraz.


Owe "relacje publiczne" pomijając powyższe, mają swoje już określone cele oraz działania, o których będzie dzisiejszy felieton.


Rękawice robocze, odzież robocza
Author: ZoofyTheJi
Source: http://www.sxc.hu


online
Source: pixabay.com


Nasz pisany dzisiaj temat, czyli napomknięte powyżej public relations, posiada kilka konkretnych celów, które to na dodatek posiadają własne uzupełnienia. Wśród tego jednak po wyróżniamy trzy podstawowe cele, takiego typu jak chociażby: 1. Cele strategiczne (które dotyczą konkretnie zarządzania wizerunkiem, relacjami i problemami, które to mogą się "zazębiać", wpływając na samych siebie nawzajem); 2. Cele organizacyjne (są one przypisywane grupom docelowym, które to są powiązane wraz z konkretnym elementem celów typowo strategicznych - prowadzą one do wyodrębnienia tak nazywanych "celów operacyjnych", które to są często przezywane też "funkcjami"). No i trzeci punkt - Zadania (tak naprawdę nie da się stworzyć jakiejś konkretnej list zadań, albowiem jest to uzależnione od kilku czynników, takich jak choćby: już określona sytuacja w konkretnej organizacji, oraz jej rodzaj celu operacyjnego).
Co zaś dotyczy działań public relations, to jest ich kilka, a wśród nich odnajdziemy: publicITy (czyli "media" relations), corporate identity (czyli w wolnym przetłumaczeniu "tożsamość korporacji"), tak nazywane public affairs, czy też community relations (a więc "relacje społeczności lokalnej"), relacje z mediami, czy lobbing itd.