Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

Spółkę można wycenić na kilka sposobów. Poznaj najbardziej znane i niezawodne metody

Posiadasz spółkę i dumasz nad tym jak ją można wycenić? Rzeczywiście istnieją trzy sposoby, aby tego dokonać, poznaj je i wybierz, jaki sposób będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni. Wycena wartości spółki to 3 różne podejścia. Zacznijmy od metody dochodowej.
rozmowa biznesowa
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
Przy korzystaniu z tego podejścia rynkowa wartość kapitałów własnych jest określana na podstawie wartości obecnej przyszłych przepływów pieniężnych, które generowane są przez spółkę przy ustaleniu, że bez przerwy przeprowadzane będą działalności operacyjne. Podstawą dokonania tej wyceny jest próg (zobacz drugi prog podatkowy) na czas trzy do pięciu lat.

Kolejna to metoda porównawcza. Tutaj wartość rynkowa własnych kapitałów Spółki ustalana jest na podstawie porównania wycenianego podmiotu z pozostałymi podmiotami rynku publicznego o tym samym profilu. Wycenę prowadzi się na podstawie wskaźników różnego rodzaju jak P/E co oznacza wartość/zysk netto, P/BV - to znaczy cena do wartości księgowej a także P/S tzn. cena do przychodów netto ze sprzedaży. Te wskaźniki oddają w sposób zintegrowany jednocześnie: poprzednie zyski netto, wzrost sprzedaży, zyskowność, stabilność przeszłych zysków, zdolność finansową firmy, jakość kadry zarządzającej oraz kondycję i perspektywy konkretnej gałęzi przemysłu, w jakiej funkcjonuje firma, jej pozycje konkurencyjną i tym podobne. Wskaźniki rynkowe są jednymi z najczęściej stosowanych narzędzi inwestycyjnych przez inwestorów finansowych. Ostatnią metodą jest tak zwana metoda bilansowa, co oznacza wycenę aktywów netto. To znaczy, iż wartość określa się na podstawie majątku, ale zmniejszonego o sumę zobowiązań, jakie ciążą na przedsiębiorstwie.biznes i Internet
Author: Steve wilson
Source: http://www.flickr.com
Taka wartość może być uaktualniona o aktualna wartość rynkową składników aktywów i pasywów, jakie potrzebują korekty. Korektę powinniśmy zrobić sugerując się właściwymi dokumentami z szacunków wartości konkretnych składników aktywów oraz pasywów przedłożonych przez Spółkę. Jak więc widzimy, to jaką metodę wybierzemy zależy od wielu wskaźników. Z pewnością przed podjęciem tego rodzaju decyzji trzeba skrupulatnie wszystko sprawdzić, by osiągnąć jak najbardziej do zaakceptowania i bardzo korzystną wycenę spółki.

Serdecznie zalecamy te informacje (http://www.account-pl.eu/swiadczone-uslugi/doradztwo-podatkowe) do poczytania. Znajdziesz tutaj wiele cennych porad, jakie warto wykorzystać w swoim życiu.

W innym wypadku możemy być nieusatysfakcjonowani, a szukanie przyczyny po fakcie może nic nie dać. Pamiętajmy więc, aby z rozwagą podejść do tego zagadnienia. Autor: .