Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

Udajesz się na wczasy? Rozmień walutę

W obecnych czasach, mimo iż posiadamy możliwość korzystania z karty zagranicą, wciąż większość ludzi płaci gotówką w innych państwach. Nic w tym zaskakującego, daje nam to ogromną kontrolę nad wydatkami, jeżeli nie musimy cały czas w głowie przeliczać sobie wymiany między różnymi walutami.
Zdalna praca programisty
Author: pixabay.com
Source: pixabay.com


Jednak jak odpowiednio przygotować się do drogi, żeby nie stracić?


terminal
Author: Franklin Heijnen
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli chcemy, żeby nasza wymiana walut była dla nas jak najbardziej opłacalna, dobrze rozejrzeć się za właściwym punktem. W sieci online można odszukać aktualne kursy euro kantor lokalny jednak pobiera dodatkowo marżę, o czym należy pamiętać. Lecz im mniejsza miejscowość i mniej podróżnych do niej przyjeżdża, tym mniejsza prowizja. Dlatego jeżeli wybierasz się do greckiego kurortu, pieniądze wymień jeszcze w Polsce, jeśli chcesz mieć gwarancję najniższej ceny.


A może jednak płacić kartą? Taka opcja jest dla nas tylko opłacalna, jeśli kraj, w którym się znajdujemy posiada uniwersalny pieniądz UE u siebie. Gdyż bank ma opłacalne kursy Euro kantor czasami proponuje gorszy przelicznik. Wówczas, jeśli płacimy za któryś produkt w tej walucie, będzie on nam bez większego procentu zabrany z naszego konta, prędko i wygodnie. Sytuacja gmatwa się w przypadku państw spoza strefy euro. Jeśli płacimy w funtach, będą one rozmienione na euro, a dopiero następnie na złotówki. W ten oto sposób opłacamy prowizje podwójnie- .


Jeśli wybierasz się zagranicę Polski, w dowolnym celu, czy to do szkoły czy na wakacje, musi cię zaciekawić wymiana walut. Również jeśli będzie to państwo ze strefy euro, należy mieć w portfelu na początek pare banknotów.
Posiadanie gotówki jest szczególnie ważne, jeżeli znajdujemy się w miejscu z całkowicie odmienną walutą. W tym bowiem wypadku, możemy w razie płatności kartą, płacić podwójną prowizję za przewalutowanie.