W dzisiejszych czasach firmy nie funkcjonują już bez specjalistycznych systemów, które sprawują kontrolę nad rachunkami

Zapewne istnieją jeszcze małe spółki, które administrują każdą dokumentację wyłącznie w sposób tradycyjny i nie używają jakichkolwiek kadrowych albo fakturowych systemów.
Jednak, coraz większa rzesz firm przychyla się ku takim rozwiązaniom, ponieważ całkowicie ułatwiają pracę i oszczędzają czas.


Pacjentka
Author: Ninian Reid
Source: http://www.flickr.com


Przykładowo elektroniczny obieg faktur to w dzisiejszych czasach coś zupełnie standardowego. Tego typu operowanie fakturami zna prawie każdy księgowy. Taki sposób sprawia, że pracuje się łatwiej i szybciej. Jeśli szukamy którejś konkretnej faktury, to mamy możliwość ją odszukać w programie po wybranej frazie - logo firmy, kwocie, wykonanej usłudze czy NIP-ie. Program taki potrafi też wyciągać informacje z zeskanowanych rachunków. Jest to spory plus, gdyż informacji nie musimy już przepisywać samodzielnie. A jak wszyscy wiemy - mogą wówczas przytrafić się katastrofalne w skutkach błędy - nikt przecież nie chce kontroli z Urzędu Skarbowego.


Elektroniczny obieg faktur mamy możliwość również połączyć na przykład z ERP albo AX. Pozwala też na wirtualne dopisywanie komentarzy przez różne osoby oraz akceptowanie projektów i ich kosztów przez kierownika. Jest także rewelacyjnym sposobem na sprawdzanie terminowości uiszczania opłat oraz wskazanie osoby, która osobiście odpowiada za powstałe szkody.
Wszystko odbywa się w internecie, a więc oszczędzamy papier. Troska o środowisko jest obecnie tematem bardzo popularnym. Trzeba więc włączać się w nowy nurt.