Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób dostać się stołeczne lotniska? Nasze rady

Warszawa jest jedynym miejscem w naszym kraju, które może poszczycić się dwoma pasażerskimi lotniskami. Planując podróż z jednego z nich, przede wszystkim warto sprawdzić, jak dotrzeć na lotnisko o czasie.


Zacznijmy od lotniska Warszawa-Modlin, który znajduje się dalej od centrum stolicy, ponieważ usytuowany on jest właściwie w granicach Nowego Dworu Mazowieckiego.


biznes
Author: Sheila Scarborough
Source: http://www.flickr.com
Dojazd trzydziestu pięciu kilometrów nie jest przedsięwzięciem skomplikowanym. Można to zrobić na wiele sposobów. Pierwszą opcją jest dojazd do Modlina własnym samochodem, zostawienie go na jednym z pobliskich parkingów i skorzystanie z parkingowego transferu na lotnisko (oraz w odwrotną stronę). Jest on zazwyczaj komfortowy, ktoś zawsze odbierze nas tak, żebyśmy nie musieli czekać zbyt długo na naszego kierowcę.


fitness - obrazeczek
Author: The National Guard
Source: http://www.flickr.com


Inną możliwością jest skorzystanie z transportu zbiorowego: kolei oraz prywatnych autobusów. Busy dojeżdżają na lotnisko z różnych miast w Polsce, rzecz jasna z centrum Warszawy także.


Podróż pociągiem też nie jest skomplikowana, choć wymaga przesiadki na publiczny autobus. Na szczęście można zakupić jeden bilet (na pociąg oraz autobus), a autobus powołano do życia specjalnie na potrzeby lotniska. Jedzie tam zatem całkiem szybko i pod sam terminal.


Reklamy zewnętrzne
Author: vikkiq
Source: http://www.flickr.com


Dojazd na lotnisko Chopina w Warszawie trwa krócej, bo jest ono wybudowane w granicach administracyjnych miasta.

Nie ma co zwlekać, takie niezwykłe okazje należy koniecznie wykorzystać, zatem nie czekaj i zwyczajnie sprawdź kompletną ofertę (https://wynajembezbik.pl/).

Z centrum Warszawy można dostać się na nie przede wszystkim pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej. Jest to wybór najwygodniejszy – kolejka jeździ prędko, ma sporo miejsc do siedzenia i nie stoi w korkach, które często formują się na Żwirki i Wigury, czyli drodze, która prowadzi na lotnisko. Jeździ tam także kilka autobusów (w tym nocna), warto zatem sprawdzić i tę opcję. Lotnisko posiada także terminal autokarowy, dzięki czemu można na nie dojechać z różnych miejscowości na terenie Polski. Dojazd samochodem i zaparkowanie go na jednym z okolicznych parkingów (tak jak w przypadku Modlina) także jest dość popularną opcją.


Oczywiście, na oba lotniska można dojechać także taksówką. Cena takiej podróży będzie jednak niewspółmiernie wyższa. Naprawdę warto więc sprawdzić, czy skorzystanie z mniej luksusowego typu dojazdu nie okaże się szybsze i równie komfortowe.