W jaki sposób uratować zatkaną zmywarkę?

Zmywarki są ratunkiem dla tych, którzy nie lubią zmywać . Są istotnie wspaniałym wynalazkiem, choć niestety, nie są idealne. Czasem odpływ wody potrafi się zatkać resztkami jedzenia. Wówczas nasz sprzęt nie działa poprawnie, tak jak winien. Nim jednak zadzwonisz po hydraulika jest coś, co możesz zrobić na własną rękę. Tylko przeczytaj.
naczynia
Author: Cala3005
Source: http://www.flickr.com
Sprawdź odpływ wody w zmywarce, żeby zobaczyć, czy nie jest przyblokowany resztkami jedzenia. Jeżeli cokolwiek zobaczysz wyciągnij jedzenie. Jeśli pomimo tego, wciąż coś jest nie tak posłuż się drucikiem, by wydobyć z odpływu jak najwięcej zalegających pozostałości. Jeżeli to nic nie dało powinieneś przetestować wąż odpływowy. Może jest w nim pętla albo supeł, jaki nie przepuszcza poniektórych resztek. Co za tym idzie zostają one ciągle w wężu gromadząc się nie przepuszczając wody a także kolejnych resztek. Rozwiń wąż a także przeczyść go od wewnątrz, by był pusty.

Później podepnij go na powrót tak, aby był niewykręcony. Możesz również wymienić go na nowy, jeśli uważasz, że jest taka potrzeba, bo zagięcie nie da się wyprostować. Możesz także sprawdzić czy zadziała specjalny płyn do oczyszczania zmywarek. Usunie on tłuszcz i resztki jedzenia. Postępuj zgodnie z instrukcją dodaną do opakowania. Wypróbuj także domowe sposoby. Mowa o occie bądź sodzie. Wszystko zależy jednak od typu zmywarki. Możesz też spróbować odkręcić kratkę z przepływu, która zatrzymuje większe cząstki jedzenia, aby nie przedostały się do odpływu i go nie zatkały. Zobacz co jest po drugiej stronie jak też wyczyść tak samą kratkę jak również wejście, przy jakim jest przytwierdzona. Miej na uwadze, żeby zamontować kratkę z powrotem.Jeżeli jednak żadna z tych metod nie zadziała, zatelefonuj po fachowca. Hydraulik powinien znaleźć źródło kłopotu i wyeliminować je. Gdy konieczny będzie nowy wąż do zmywarki znajdź okoliczne hurtownie części AGD (części do naprawy grillów) proponujące akcesoria do zmywarek. Reklamujemy to: link (link).


zmywarka
Author: Huhnbeauftragter
Source: http://www.flickr.com
Wskazówki: Pamiętaj, by zawsze opłukiwać naczynia z większych pozostałości, żeby nie zatkały zmywarki. Odłącz urządzenie od prądu nim zaczniesz szukać powodu źle działającej zmywarki. Zanim jednak zatelefonujesz po profesjonalistę, sprawdź czy ważna jeszcze jest gwarancja na urządzenie. Dzięki niej oddasz ją do serwisu. A jeśli usterka nie powstała z Twojej winy, za naprawę nie zapłacisz nic - będzie ona wyeliminowana w ramach gwarancji.