Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

Wypełnianie PIT-ów w naszym kraju jest obowiązkiem, który niewątpliwie dosięga nas każdego roku - musimy to uczynić, chociaż niezbyt to lubimy

Wszyscy ludzie, którzy muszą rozliczyć PIT i odesłać to do Skarbówki, zapewne wiedzą, że jest jeszcze niewiele czasu. Regularnie wypełniane dokumenty w naszym kraju to te oznaczone numerami 36 i 37.


Facet w garniturze
Author: Vladimir Yaitskiy
Source: http://www.flickr.com


Istnieją jednakże jeszcze inne numery.


Istnieje przykładowo PIT 28. Jest on przeznaczony dla tych osób, które rozliczają się ryczałtem. To jest dla ludzi, którzy mają pozarolniczą działalność gospodarczą i uzyskują dochody z najmu albo dzierżawy. Ten formularz posiada odmienny termin oddawania do urzędu i jest to pierwszy dzień lutego.

Publikowany artykuł jest niesłychanie intrygujący, nieprawdaż? Jeżeli również Twoje zdanie jest zbliżone, to na pewno pomocne artykuły (http://workservice.pl/praca/produkcja/poznan/) będą dla Ciebie użyteczne.

Zatem każdy, kto nie zdążył ze złożeniem formularza powinien wypełnić PIT 36. PIT (zobacz pit projekt) 28 wyróżnia się także tym, że nie jesteśmy w stanie się w nim rozliczać razem z żoną lub mężem i nie przysługują nam ulgi z tytułu rodzica samotnie łożącego na potomka. Mamy prawo jednak zaliczyć inne ulgi, przykładowo abolicyjną za pracę poza granicami naszego kraju.


Questing – niezapomniana przygoda dla całej rodziny
Author: Planet PR
Source: Planet PR
firma - powiększenie
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli uzupełniamy sprawozdanie już któryś rok z rzędu, to pewnie nie denerwujemy się już tak bardzo. Jednak jeżeli robimy to po raz pierwszy, to trzeba wygospodarować więcej czasu, żeby nie śpieszyć się z uzupełnianiem potrzebnych rubryk.


Dzisiaj sytuacja i tak jest o niebo lepsza niż jeszcze kilka lat temu, ponieważ mamy profesjonalne programy online, które pomogą nam całość zsumować oraz podświetlają pola, które powinniśmy wypełnić. Jeśli popełnimy błąd, to nie ma problemu - wystarczy po prostu usunąć wpisaną cyfrę i uzupełnić pole od nowa.