Wyposażenie do grillowania

Okres, w którym rozpoczyna być za oknem coraz ładniej oraz fajniej, oczekiwany przesilenie wiosny i lata to czas, w czasie, którego chcemy jak najwięcej wypoczywać naświeżym powietrzu. Dla wielu z nas jest to związane z rozpoczęciem okresu grillowego na działkach bądź w przydomowych ogródkach, a również podczas wyjazdowych wypadach za miasto.Oprócz zakupu właściwego grilla, konieczny okazuje się jeszcze jeden element – akcesoria do grilla.


Grillowe rewolucje
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Niezależnie od preferencji kucharskich, asortymentu robionych dań z grilla lub stylu pracy, wszyscy potrzebujemy pewnego kluczowego arsenału akcesoriów.
Zabezpieczeniem udanego grillowania jest porządna rozpałka czy olej do grilla, które zaoszczędzą nasz czas i energię.


Wybornym wyjściem będzie również ręczna lub na prąd dmuchawka służąca do prostszego rozniecania grilla.Zapewne wskazane stają się również tego typu przybory, jak odpowiedni nóż do mięsa, spory widelec bądź wygodna łopatka do przewracania oraz nakładania na talerze grillowanych dań. W roli tej sprawdzić się też mogą odpowiednie szczypce (profesjonalne szczypce). Dobrze,gdy artykuły te wykończone są antypoślizgowymi wypustkami,w dużej mierze podnoszącymi poręczność ich stosowania. Dobierając drobne przybory do grillowania nie możemy zapominać o tym, co sprawia, że potrawy z grilla są tak pachnące i smaczne – o ziołach. Praktycznie jest zaopatrzyć się np.w stalowe przyprawniki bądź zabrać ze sobą ulubiony młynek do pieprzu.

Ogromną popularnością pośród miłośników grillowanych potraw cieszą się ruszty do grilla, o przeznaczeniu do konkretnych artykułów żywnościowych. Ruszt do grillowania mięsa przyda się szczególnie miłośnikom żeberek, steków, marynowanej karkówki czy soczystego kurczaka, niemniej jednak z powodzeniem mogą go również użyć wegetarianie – do ułożenia warzyw lub chrupiącego pieczywa. Ruszty wyposażone są w porządne, najczęściej drewniane rączki, które ułatwiają przerzucanie przygotowywanych dań. Pokryte są zwykle powłoką teflonową, która nie tylko zapobiega przypalaniu i przyklejaniu się jedzenia do siatki, ale ponadto jest wyjątkowo łatwa do czyszczenia. Fanów potraw rybnych z pewnością ucieszy poręczny ruszt do grillowania ryby. Pozwoli on na przyrządzenie pysznych filetów, ale pomieści też calutką rybę (nawet znacznych gabarytów). Siatka w ruszcie jest obustronnie zamykana, co uniemożliwia rozpadnięciu ryby na kawałki albo wylaniu się nadzienia. Praktyczne ruszty można odszukać w ofercie sklepu internetowego garneczki.pl.

Serwowanie grillowanych dań zaproszonym na wspólną ucztę gościom pomogą specjalne talerze (w tym miejscu więcej) do grilla albo jednorazowe tacki. Przydatne okażą się też plastikowe sztućce, a zwłaszcza widelce do szaszłyków. Warto pomyśleć również o swoim bezpieczeństwie w trakcie grillowania – z pomocą przyjdzie nam np. rękawica ochronna czy fartuch (popularnością cieszą się te z wesołymi nadrukami).
Pomyślnego grillowania!


Author: A.Z.
Tags: