Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

Świetnym pomysłem dla firm oraz osób prywatnych jest cloud computing

Jeszcze zupełnie niedawno wszelkie pliki były przechowywane na komputerach, nagrywane na zewnętrzne dyski, a to nie zapewniało, że nie ulegną zniszczeniu, kiedy coś stanie się z dyskiem, albo kiedy dany komputer ulegnie zepsuciu. Na szczęście dziś znacznie dokładniej znana i rozpowszechniona jest usługa cloud computing, a więc tak zwana chmura obliczeniowa.
Coraz więcej osób korzysta z możliwości jakie oferuje cloud computing

cloud computing
Author: www.cloudia.pl
Source: www.cloudia.pl
Zamiast przechowywać istotne pliki na swoim komputerze, wysyłamy je na serwer, który daje nam zewnętrzny zakład, lub który mamy u siebie, kiedy akurat prowadzimy przedsiębiorstwo. Wszystkie te pliki i informacje, które tam wyślemy są niejako zawieszone w internecie oraz najmniejsza awaria komputera czy serwera nie jest w stanie im zagrozić.

Gdy stwierdzisz, że ten artykuł jest fascynujący, kliknij na odnośnik do witryny (http://www.hagerhome.pl/), który posiada intrygujące dane na omawiany temat - będą one z pewnością interesujące.

Co więcej niesamowite w tym wszystkim jest to, że dostęp do tych dokumentów będziemy posiadali ciągle, bez względu na to gdzie się znajdujemy, jeśli jedynie do naszej dyspozycji będzie komputer i internet.


Mamy szansę tam zamieścić dużo informacji

Zaletą takiego pomysłu jest nie tylko to, że nasze dokumenty będą bezpieczne, że będzie posiadał do nich dostęp każdy, komu podamy login oraz hasło, oraz że będziemy mieli do nich dojście z każdego miejsca, gdzie będziemy przebywali. Ich sporym plusem jest również to, że oferują nam wiele przestrzeni na trzymanie istotnych dla nas rzeczy, a co się z tym łączy, nie będziemy musieli tym wszystkim zasypywać swojego komputera spowalniając jego funkcjonowanie, jak i nie będziemy zmuszeni tego nagrywać na różnorakie dyski, co będzie zabierało fizycznie przestrzeń w naszym biurze (zobacz informacje na temat cloud computing). Z pewnością jest to wspaniałe rozwiązanie tak dla osób prywatnych, jak i także dla firm oraz coraz więcej osób rozpoczyna sobie z tego wydawać sprawę.


cloud computing
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Ciągle zjawiają się nowe miejsca w sieci, które oferują nam przetrzymywanie naszych plików

Pragnąć umieścić własne dokumenty na takiej chmurze, powinniśmy zaznaczyć, że przedsiębiorstwa które nam to proponują dzielą się na te, które od lat już są znane z własnej różnorakiej działalności w internecie oraz na te, które dopiero zaczynają dawać takie usługi (cennik na tiktalik.com). Decydując się na wybór jednej z nich powinniśmy się kierować dostępnością konkretnej usługi, miejscem które jest nam oferowane do zajęcia własnymi plikami, jak i również zaufaniem, jakim darzymy daną firmę, gdyż musimy tutaj mieć całkowitą gwarancję, że wszystko co tam wstawimy będzie bezpieczne.