Informatyka

”Obłoki” on-line - dowiedz się więcej

chmura
Author: Kasia
Source: http://www.flickr.com
Dziś wszystko jest możliwe. Dzisiejsza technologia doprowadziła do tego, że coś, co do niedawna nie śniło się filozofom obecnie jest na wyciągnięcie ręki. W związku z szybkim rozwojem branży IT ostatnimi czasy też na terenie naszego państwa, doprowadził do tego, że mamy coraz większe zdolności przetwarzania i prezentowania usług powiązanych z tą dziedziną. Przetwarzanie w chmurze to nic innego jak właśnie model ułatwiający dostarczenie oraz przekazanie wiadomości.

Którą drukarkę warto dołączyć do naszego komputera?

Nie da się ukryć faktu, że informatyka jest jedną z dyscyplin naszego życia codziennego, jaka wywarła ogromny wpływ na układ naszej rzeczywistości. Korzystamy z jej dorobków bez mała codziennie, podobnie jak w naszych miejscach pracy, gdzie pozwala nam ona istotnie nadgonić wykonywanie przez nas obowiązków, jak i naszych miejscach zamieszkania, gdzie na potęgę korzystamy z rozmaitych narzędzi multimedialnych.

Czym tak w ogóle jest RFID, czy następnym technologicznym zbytkiem?

karty rfid
Odpowiedź brzmi - RFID jest po, to by chronić konsumenta, tj. każdego człowieka żyjącego na tej planecie i mającego między innymi z różnego rodzaju kart kredytowych. Karty rfid to karty, które mają chip, który ma umożliwić nam płacenie za pomocą sygnału radiowego, chip ten mają też karty, których używamy w transporcie publicznym, czy nawet najnowsze legitymacje studenckie.