Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ground7.com/includes/menu.inc).

Bezproblemowe zarejestrowanie własnej firmy

Każdy, kto zamierza zajmować się sprzedażą towarów, lub usług przez dłuższy czas, w sposób profesjonalny i zorganizowany, powinien założyć działalność gospodarczą. Działalnością gospodarczą może być sprzedawanie książek przez internet, wykonywanie renowacji mieszkań, prowadzenie gabinetu lekarskiego, a nawet prowadzenie kramu tymczasowego.




W tych przypadkach zarejestrowanie działalności to obowiązek. Działalność gospodarczą można założyć online z zastosowaniem bankowości internetowej, profilu zaufanego, względnie podpisu elektronicznego.


Założenie firmy nie jest trudne, jednakże trzeba wykonać kilka czynności, odwiedzać kilka miejsc i to w odpowiedniej kolejności. Rozpoczynamy od zapełnienia blankietu CEIDG. Rejestracja do ewidencji jest zarazem prośbą o nadanie numeru REGON, nadanie, albo oznaczenie numeru NIP i wybór gatunku opodatkowania, także zameldowaniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym formularzu zgłasza się również wszystkie zmiany z obrębu podawanych danych. W blankiecie należy przekazać gatunek czynionej działalności według wykazu PDK.


bezpłatny
Author: Peter Cartledge
Source: http://www.flickr.com


założenie firmy
Author: Maryanne
Source: http://www.flickr.com


W blankiecie CEIDG powinno się określić, kto będzie prowadził dokumentację finansową przedsiębiorstwa.

Ciekawych danych zasięgniesz po przejściu do źródła (http://www.adwokatzarnowski.pl/prawo-karne-lublin/), która zawiera fascynujące informacje na ten temat - będą one z pewnością warte uwagi.

Jeśli nie wiemy jeszcze w momencie wypełniania wniosku, z jakim biurem rachunkowym będziemy współdziałać, to wybieramy możliwość samodzielnego prowadzenia dokumentacji, a potem nasz wpis uaktualniamy.




Jeżeli czyniona aktywność gospodarcza jest naszym wyłącznym źródłem dochodów, to dodajemy druk ZUA. Z kolei druk ZZA składa się w sytuacji, gdy jesteśmy równocześnie zatrudnieni na umowę o pracę, w jakiej osiągamy powyżej minimalnej pensji krajowej.