bank

Bezproblemowe zarejestrowanie własnej firmy

założenie firmy
Author: Maryanne
Source: http://www.flickr.com
Każdy, kto postanawia zajmować się sprzedażą towarów, albo usług przez dłuższy czas, w sposób fachowy i zorganizowany, musi założyć aktywność gospodarczą. Działalnością gospodarczą może być sprzedawanie książek przez sieć, wykonywanie remontów mieszkań, prowadzenie gabinetu lekarskiego, a nawet prowadzenie kramu krótkotrwałego.

Firmowe konta dla przedsiębiorców - na co patrzeć w czasie wybierania dla własnej firmy.

bank
Author: Barta IV
Source: http://www.flickr.com
Otwierając firmę trzeba o paru rzeczach pomyśleć, a jedną z nich musi być otwarcie konta firmowego. Wszystkim przedsiębiorcom konto w banku będzie potrzebne. Przy jego pomocy można będzie płacić za rachunki i faktury, na nie otrzymywać wpłaty za swoją sprzedaż, i wreszcie porozliczać się z ZUSEM i urzędem skarbowym. Firmowe konta różnią się trochę od indywidualnych kont, przede wszystkim z tego powodu że do ich otwarcia konieczne jest dostarczenie kompletu dokumentów firmowych, to znaczy nip, regon i wpis do ewidencji. Tak założone konto należy także zgłosić do skarbówki.

Nie masz pojęcia co to jest pensja brutto, a może ciekawi Cię urlop wychowawczy? Wpisz dane hasło w wyszukiwarkę, a odpowiedź pozyskasz w kilka sekund

dokumenty
Author: TintedLens-Photo
Source: http://www.flickr.com
Problemy prawnicze zwykle nie są ciekawe dla przeciętnego człowieka. Jest to spowodowane w szczególności tym, iż trzeba naprawdę poświęcić dużo czasu, aby je zrozumieć. Dlatego też osoby pragnące działać w tej branży powinny sporo godzin spędzić nad podręcznikami,żeby pojąć sens wszelkich ustaw oraz rozporządzeń.

Pages