fotograf

Fotografia dla (nie)zaawansowanych

obiektyw aparatu fotograficznego
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Fotografia towarzyszy ludziom stosunkowo długo oraz to, jak mocno odmieniła swoje oblicze od czasu jej powstania, wręcz zaskakuje. Na pewno dobrze jest się przyjrzeć procesom, jakie ją ukształtowały oraz zobaczyć, jak wielki wpływ na świat ma dotąd. Kiedyś fotografie robiło się rzadko i na większe okoliczności. Z reguły rodzinne pamiątki przechowywane były w tradycyjnych albumach i swoim czarno – białym pięknem fascynują do dziś. Fotograf był osobą o specjalnych umiejętnościach, gdyż potrafił obsługiwać aparat, którego ustawienia zawsze były manualne, co oczywiste.

Co dobrze jest wiedzieć na temat sprzętu fotograficznego?

Obiektyw makro
Author: Christopher Aitken
Source: http://www.flickr.com
Technika idzie na przód, a co się z tym wiąże, my możemy wykorzystywać coraz lepszych aparatów cyfrowych, dzięki którym nasze zdjęcia wychodzą w znacznie fajniejszej jakości. Jednak prawda jest taka, iż sam aparat to nie wszystko, bo niezwykle istotne w tym wszystkim jest jeszcze właściwe dopasowanie obiektywu, jak i przeróżnego rodzaju filtrów.

W jaki sposób przygotować się do ślubu oraz wesela?

fotograf
Author: Leo Hidalgo
Source: http://www.flickr.com
Jak zaaranżować przygotowania do jednego z ważnych wydarzeń w życiu a więc ślubu i wesela: Aby wszystko mieć pod kontrolą kiedy padnie to zapytanie i ta oczekiwana odpowiedź. Najlepiej zacząć wszystkie przygotowania do bezsprzecznie najistotniejszego wydarzenia w życiu kochającej się pary musimy zacząć wszystko planować na ok. 12-6 miesięcy przed obrzędem.

Robienie fotografii na weselnych ceremoniach wiąże się z wieloma atrakcjami, ale i obowiązkami

zdjęcie weselne
Author: Simon Watson
Source: http://www.flickr.com
Bycie kompetentnym fotografem ślubnym nie oznacza, że już na początku kariery taki artysta będzie posiadał wielu klientów i wszystkie zabukowane soboty w kalendarzu. Trzeba umieć przede wszystkim dobrze się wypromować: zlecić wykonanie interesującej strony internetowej z bez trudu zapadającym w pamięć portfolio, odwiedzać targi ślubne, umieszczać ogłoszenia w poczytnych czasopismach, a nawet zaglądać na strony internetowe z opiniami dotychczasowych klientów, którzy są w stanie zamieszczać tam mało pochlebne komentarze, a to wymaga błyskawicznej i profesjonalnej interwencji. Fotograf to interesujący zawód, ale i wymagający: trzeba mieć pomysłów od groma i pobłażanie w stosunku do klientów, szczególnie podczas dokumentowania uroczystości ślubnych, bowiem para młoda i ich najbliższa familia nierzadko mają naprawdę podwyższone oczekiwania.

Pages